مواردی که با دقت و عمل کردن به آن می توانید مصرف انرژی خود را کاهش دهید

یخچال های ایرانی نسبت به یخچال های خارجی مصرف برق بیشتری دارند اما خوشبختانه در سالهای اخیر تولیدکنندگان ایرانی فعالیت های مفیدی را برای بهبود این امر انجام داده اند.

درهای یخچال را بسته نگه دارید

باز ماندن درب یخچال موجب دائم کار کردن موتور بخچال می شود. با باز ماندن درب هوای خنک داخل یخچال شده و  در نتیجه موتور یخچال یکسره کار میکند. که این موضوع می تواند به موتور یخچال آسیب جدی برساند . پس همیشه از بسته شدن درب یخچال مطمئن شوید . لازم به ذکر است در صورت امکان قبل از سفر و قبل از خواب حتما یخچال خود را چک کنید.

عوض کردن نوار لاستیکی دور درب یخچال

یکی دیگر از موارد مهم در جهت کاهش مصرف برق و انرژی یخچال فریزر، مطمئن شدن از سالم بودن نوار دور درب آن است. این نوارهای لاستیکی دور درب که وظیفه‌ی جلوگیری از ورود هوای گرم محیط به داخل یخچال و فریزر را دارد، به مرور فرسوده شده و ممکن است کارایی خود را از دست بدهند. با خراب شدن این نوارهای لاستیکی،هوای خنک داخل یخچال با هوای محیط بیرون جایگزین شده و دستگاه  مجبور به مصرف بیشتر انرژی است تا درجه‌ی هوای داخل در سطح مورد قبولی قرار گیرد.

دور نگه داشتن یخچال از منبع گرما

جالب است بدانید که مصرف انرژی یخچال و فریزر به درجه حرارت محیط اطرافش بستگی دارد؛ پس توصیه می‌شود دستگاه را در محلی خنک و به دور از سایر منابع گرما‌زا از جمله آبگرمکن، شوفاژ و اجاق گاز قرار دهید. کمپرسور یخچال تمام انرژی که می‌گیرد را در جهت سرد نگه داشتن مواد غذایی موجود در خودش می‌کند. متاسفانه هنگامی که دستگاه به یک منبع گرما نزدیک است، انرژی بیشتری هدر رفته و باعث می‌شود دستگاه شما بیشتر و بیشتر کار کند. در نتیجه مصرف انرژی و برق توسط یخچال و فریزر افزایش می‌یابد.

 تمیز نگه داشتن کویل‌های  کندانسور 

تمیز نگه داشتن کویل های کنداسور در راندمان یخچال خیلی مهم است.کویل های کنداسور که میله های پشت یخچال فریزر است.گرد و خاک روی آن جمع می شودو تمیز کزدنش اهمیت داده نمی شود.سالی 2 بار حداقل باید آن را تمیز کرد.حد گرم می شود ، کمپرسور خراب می شود و یخچال شما نمی تواند غذای شما را سرد نگه دارد. بسته به نوع یخچال خود ، احتمالاً می توانید از پشت به سیم پیچ های کندانسور دسترسی پیدا کنید و آن را تمیز کنید.سیم پیچ کمپرسور را هر شش ماه یکبار تمیز کنید.

نکات دیگر

  • غذای داغ داخل یخچال قرار ندهید.
  • روی غذاها را با درب بپوشانیدُ چون بخاربه ایجاد برفک سرعت می‌بخشد.
  • ظروف را بهم نچسبانید، این کار جلوی جریان هوا را می گیرد.
  • دمایی که می‌توانید یخچال را تنظیم کنید 4 درجه سانتیگراد یا پایین‌تر است

 

مجموعه ناواران سرویس با تکیه بر دانش فنی و کادر مجرب، و به پشتوانه سابقه 41 ساله شرکت امرسان آماده ارائه خدمات پس از فروش به شما مشتریان عزیز می‌باشد

شما می توانید از طریق تماس با شماره 1639 و یا با مراجعه به بخش خدمات مشتریان سایت ناواران سرویس جهت ثبت درخواست خدمات اقدام نمایید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *