اصطلاحات دیفراست و نوفراست به هنگام خرید یخچال به چه معناست؟

به طور کلی یخچال ها از نظر تولید برفک، به دو دسته تقسیم می شوند:

  • یخچال های نوفراست (بدون برفک)
  • یخچال های دیفراست (با برفک)

یخچال دیفراست (DeFrost)

معمولاً یخچال هایی که دچار برفک می شوند را یخچال های برفک‌دار و یا همان دیفراست می گوییم. این نوع از یخچال ها قابلیت یخ زدایی ندارند و کاربران مجبور هستند تا هر چند وقت یک بار دستگاه را برای عملکرد بهتر تمیز کنند.که بهتر است زمان خرید یخچال به آن دقت کنید.

نوع دیگری از یخچال های دیفراست دارای برفک‌گیر اتوماتیک هستند. این نوع از یخچال‌ها دارای قابلیت یخ‌زدایی و یا چراغ دیفراست هستند که به طور اتوماتیک و یا با روشن شدن چراغ دیفراست یخچال ، کاربر را از برفک تولید شده در فریزر با خبر می‌سازند در نهایت این سیستم یخ را آب کرده و از طریق لوله وارد ظرفی می‌کند که در کنار موتور دستگاه قرار گرفته است و در آخر توسط گرمای کمپرسور تبخیر می‌شود.

یخچال نوفراست (NoFrost )

نوفراست_دیفراست

نقطه مقابل یخچال‌های دیفراست ، یخچال‌های نوفراست است که همانطور که از نامشان پیداست هیچ گونه برفکی ندارند؛ چرا که طراحی آن‌ها به گونه‌ای صورت گرفته است که برفک‌ها به صورت اتوماتیک آب می‌شود و از لوله خروجی، وارد ظرف تبخیر روی موتور می‌شود .

لازم به ذکر است این نوع از یخچال‌ها نیازی به تمیز کردن به صورت دستی ندارند.

بهترین برندهای یخچال دیفراست و نوفراست بسیاری از کمپانی‌های داخلی و خارجی اقدام به تولید یخچال‌های دیفراست و نوفراست نموده‌اند .

در این میان شرکت امرسان با بهره‌گیری از دانش به روز و سابقه طولانی در تولید یخچال و فریزر به‌عنوان قدرتمند ترین تولید کننده داخلی، محصولات با کیفیت و متنوعی را با قیمت مناسب ارائه نموده است.

مجموعه ناواران سرویس با تکیه بر دانش فنی و کادر مجرب، و به پشتوانه سابقه 41 ساله شرکت امرسان آماده ارائه خدمات پس از فروش به شما مشتریان عزیز می‌باشد.

شما می توانید از طریق تماس با شماره 1639 و یا با مراجعه به بخش خدمات مشتریان سایت ناواران سرویس جهت ثبت درخواست خدمات اقدام نمایید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!